Granity Warszawa

Granit to skała głębinowa powstała wskutek wolnego stygnięcia magmy pod wysokim ciśnieniem we wnętrzu Ziemi. Charakteryzuje się ziarnistą strukturą, w której gołym okiem można rozróżnić poszczególne minerały. Bardzo podobny pod względem budowy i właściwości jest rzadziej spotykany gnejs oraz sjenit.

Z kamieniarskiego, technicznego punktu widzenia granity są najlepszymi ze skał. Są najbardziej odporne na ścieranie i zarysowania. Dają się dobrze polerować, a lustrzany połysk wykazuje niespotykaną trwałość. Wyjątkowa odporność granitu na mróz i związki zawarte w atmosferze czynią z niego doskonały materiał na zastosowania zewnętrzne. Jest całkowicie wodoodporny, a jego nasiąkliwość minimalna (po impregnacji praktycznie zerowa) dlatego jest idealny do kuchni i łazienek. Wysoka gęstość bardzo dobrze wpływa na zdolność akumulacji ciepła co odzwierciedla szerokie stosowanie jako posadzka na ogrzewanie podłogowe czy okładzina kominka.

Dzięki ścisłej strukturze płyta granitowa nie szczerbi się tak łatwo na krawędziach. Ze względu na wysoką twardość zawartych minerałów, elementy granitowe są trudniejsze w obróbce, która wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

Zastosowanie granitu w Warszawie:

doskonały kamień konstrukcyjny, wykańczający i dekoracyjny. Jest wytrzymały, a parapety granitowe, schody granitowe, czy blaty z granitu służą wiele lat

Formy granitu dostępne na rynku warszawskim:

bloki, płyty, płytki, kostka brukowa, krawężniki, tłuczeń, grys, żwir-otoczaki, kamień polny, głazy.

Miejsca aplikacji: 

budownictwo rodzinne, budynki biurowe i przemysłowe, kompleksy kąpielowe, hotele, szpitale, laboratoria, restauracje, sklepy, drogi, nasypy kolejowe, nabrzeża, architektura krajobrazu.

 

Top